Zużycie gazu w nagrzewnicy gazowej zależy od kilku czynników:
Temperatura jaką utrzymujemy w pomieszczeniu. Np. zużycie gazu przy temperaturze w pomieszczeniu 21 C jest o wiele większe niż przy temperaturze 16 C. Wraz ze wzrostem utrzymywanej temperatury w pomieszczeniu zużycie gazu znacząco się powiększa. Przykładowe maksymalne zużycie gazu.
Ilość godzin pracy nagrzewnicy gazowej. Nagrzewnice gazowe sterowane termostatem pracują w godzinach w których jest potrzebne ciepło w pomieszczeniu. Przy ogrzewaniu pomieszczenia do temperatury 20 C przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę zużycie będzie o wiele większe niż ogrzanie pomieszczenia do temperatury 20 C przez 5 dni w tygodniu i 8 godzin dziennie, a w pozostałych godzinach utrzymywanie temperatury dyżurnej 10 C.
Izolacja termiczna pomieszczenia. W zależności od rodzaju przegród i ich stopnia izolacji termicznej straty ciepła rosną lub maleją. W starej hali przemysłowej zużycie gazu w nagrzewnicy gazowej z zamkniętą komorą spalania jest o wiele większe niż w nowoczesnej hali wybudowanej przy użyciu nowoczesnych materiałów budowlanych.
Sposób dostarczania powietrza do spalania gazu. Nagrzewnice gazowe GH z zamkniętą komorą spalania mogą pobierać powietrze do spalania z wewnątrz lub z zewnątrz budynku. Przy poborze powietrza z zewnątrz budynku spalanie jest o wiele większe niż przy poborze z wewnątrz budynku.
Zużycie gazu w nagrzewnicy gazowej nie zależy od mocy palnika. Przykład w pomieszczeniu o wymiarach 12×6 metrów i wysokości 4 metrów można zainstalować nagrzewnicę o mocy 18 kW lub nagrzewnicę o mocy 26 kW. Zużycie gazu będzie identyczne ponieważ nagrzewnica o mocy 26 kW po uzyskaniu zadanej na termostacie temperatury wyłączy się wcześniej. Korzyścią zastosowania nagrzewnicy o większej mocy będzie to,że szybciej uzyskamy zadaną temperaturę.
Oferta handlowa dostępna jest również na stronie www.piecykigazowe.com.pl
0 Comments