Nagrzewnica gazowa GH z odprowadzeniem spalin. Do pomieszczeń zamkniętych.

Dmuchawy gazowe powietrza GH posiadają wyrzut spalin i zamkniętą komorę spalania. Dmuchawy gazowe z odprowadzeniem spalin GH0618,GH0825,GH845  spełniają wymagania Eco Design 2018. W przypadku ogrzewania budynków o dużym metrażu żadne urządzenie nie sprawdza się tak dobrze, jak nagrzewnice gazowe powietrza, typu GH. Służą do ogrzewania pomieszczeń zamkniętych, ponieważ posiadają wyrzut spalin i pobór powietrza do spalania przez komin rura w rurze.

Najszybciej wśród dostępnych rozwiązań podnoszą temperaturę we wnętrzach, niezależnie od ich wielkości i stanu izolacji. Są przy tym oszczędne. Nagrzewnice gazowe GH to urządzenia wykorzystujące nowoczesne technologie, wpływające nie tylko na ich wydajność, ale także bezpieczeństwo użytkowania. Pozwala to na wykorzystanie nagrzewnic gazowych we wszelkiego typu budynkach, a także obszarach, gdzie pożądane jest szybkie ogrzanie powietrza.

Nagrzewnice gazowe powietrza GH posiadają wysoką wydajność i certyfikaty CE.

Wydane przez europejską jednostkę certyfikującą Certigaz. Nasze nagrzewnice zasilane są gazem ziemnym, lub LPG (propan butan, lub propan). Dostarczamy do klienta nagrzewnicę już przystosowaną na konkretny rodzaj gazu. Użytkownik nie musi przerabiać sam urządzenia.

Zalety wykorzystania nagrzewnic gazowych ściennych

 • działają niezależnie od siebie i obecnego systemu ogrzewania, pozwalają na elastyczny dobór mocy do kubatury pomieszczenia.
 • posiadają wymiennik ciepła z rur stalowych i aluminizowanych, co oznacz wysoką trwałość.
 • dzięki montażowi ściennemu oszczędzają cenną przestrzeń we wnętrzach, można zastosować różne rozwiązania zawiesi,
 • są proste w instalacji, a ich obsługa nie sprawia problemu,
 • w sezonie letnim można wykorzystać ich nawiew do wydajnej wentylacji budynku,
 • posiadają małą bezwładność cieplną, szybko nagrzewają pomieszczenie,
 • zabezpieczają na czas awarii ogrzewania, chroniąc instalację C.O. przed zamarznięciem,
 • ich zakup, instalacja oraz eksploatacja wiążą się z niskimi kosztami, szczególnie w porównaniu z tradycyjnymi systemami,
 • odznaczają się wysoką sprawnością oraz niezawodnością, także przy intensywnej eksploatacji,
 • sterowane elektronicznym termostatem. Termostat jest w cenie nagrzewnicy. 
 • możliwość dokupienia w niskiej cenie termostatu Auraton rozbudowanego o możliwość sterowania nagrzewnicą w określonych godzinach i dniach tygodnia.
 • wysoka sprawność nagrzewnic GH, potwierdzona raportem ECO DESIGN 2018 niezależnego Instytutu.
 • niska zawartość substancji NOX w spalinach.

Katalog produktów

Dane techniczne nagrzewnic

ModelGH0618GH0825GH0845
Rodzaj gazuGaz Ziemny / Propan-ButanGaz Ziemny / Propan-ButanGaz Ziemny / Propan-Butan
Moc grzewcza18 kW25 kW45 kW
Ogrzewana kubatura225-360 m3325-525 m3600-960 m3
Pobór powietrza1500 m3/h2500 m3/h4500 m3/h
Wyrzut powietrza4 m6 m10 m
Ciśnienie robocze gazu17 mbar / 37 mbar17 mbar / 37 mbar17 mbar / 37 mbar
Waga45 kg55 kg80 kg
Wymiary [wysokość/szerokość/głębokość]55 x 69 x 45 cm59 x 89 x 53 cm100 x 70 x 54 cm
Średnica wylotu spalin6 cm6 cm10 cm
Średnica poboru powietrza10 cm10 cm15 cm
Sprawność cieplna83%83%83%
Zasilanie230 V~230 V~230 V~
Podłączenie gazu1/2 „1/2 „1/2 „
Poziom hałasu 45 dB45 dB45 dB

Komin do wyrzutu spalin/wlotu powietrza. Pasuje do nagrzewnic GH0618 i GH0825. Komin to tzw rura w rurze. Zewnętrzna rura to wlot powietrza do spalania, a rura wewnętrzna to wyrzut spalin na zewnątrz. Wyrzut spalin ma średnicę 6 cm, wlot powietrza do spalania 10 cm. Długość komina to 95 cm.

Nagrzewnica gazowa powietrza GH z odprowadzeniem spalin na zewnątrz

Nagrzewnica gazowa powietrza GH z odprowadzeniem spalin na zewnątrz

Nagrzewnice gazowe powietrza GH. Wylot spalin/wejście powietrza do spalania.

Konstrukcja nagrzewnicy gazowej powietrza GH z wyprowadzeniem spalin.

Budowa nagrzewnicy gazowej z wyprowadzeniem spalin. Nagrzewnica gazowa GH składa się z: palnika, wymiennika ciepła, wentylatora odprowadzającego spaliny, zaworu gazowego, modułu sterującego pracą poszczególnych elementów dmuchawy gazowej. Dodatkowe elementy wyposażenia, to termostat i komin do wyrzut spalin i poboru powietrza do spalania.

Palnik nagrzewnicy gazowej GH z odprowadzeniem spalin.

Wykonany jest jako blok kilku małych palników. Każdy mały palnik to dysza Venturiego mieszająca gaz i powietrze. Palniki spalają mieszankę gazu z powietrzem przed wejściem do wymiennika ciepła. Palniki wykonane są przez renomowaną firmę Worgas specjalizującą się w budowie i produkcji palników gazowych. Palniki spalając gaz uzyskują efekt „blue flame”. Dzięki precyzyjnym palnikom spalanie gazu jest bardzo czyste i spaliny nie zawierają szkodliwych substancji NOX. Spaliny wyrzucane przez komin spalinowy dodatkowo ogrzewają powietrze dostarczane do spalania zewnętrznym przewodem.

Wymiennik ciepła jaki posiada nagrzewnica gazowa GH

Składa się z wężownicy ze stali aluminizowanej. Stal aluminiowana to stal, która została obustronnie pokryta zanurzeniowo stopem aluminium-krzem. Proces ten zapewnia ścisłe połączenie metalurgiczne między blachą stalową a jej powłoką aluminiową, tworząc materiał o unikalnej kombinacji właściwości, których nie ma ani stal, ani tylko aluminium. Stal aluminiowana wykazuje lepsze właściwości antykorozyjne i zachowuje właściwości stali materiału podstawowego dla temperatury niższej niż 800 ° C. Na przykład jest powszechnie stosowany do wymienników ciepła w piecach domowych, komercyjnych urządzeniach HVAC, na dachu, tłumikach samochodowych, piekarnikach, kuchniach, podgrzewaczach wody, kominkach, palnikach do grillowania i patelniach do pieczenia. Ta stal jest bardzo przydatna do podgrzewania, ponieważ przenosi ciepło szybciej niż większość innych stali.

Wentylator odprowadzający spaliny.

Wymusza przepływ gorących spalin przez wymiennik ciepła. Jest odporny na wysoką temperaturę spalin i posiada dużą żywotność. Załącza się automatycznie przez moduł sterujący nagrzewnicy.

Zawór gazowy nagrzewnicy gazowej.

Dostarcza gaz do spalania. Producentem zaworu jest renomowana firma SIT. Pracuje w trybie automatycznym. Zawór może dostarczać gaz ziemny lub propan – butan. Dzięki możliwości regulacji ustawiane są różne ciśnienia w zależności od kraju przeznaczenia i rodzaju gazu. Zawór gazowy ustawiamy według potrzeb klienta. Użytkownik otrzymuje zawór odpowiednio wyregulowany na gaz ziemny lub propan – butan.

Moduł sterujący nagrzewnicą gazową jest mózgiem całego urządzenia.

Otwiera zawór gazowy, uruchamia wentylator spalinowy, który przedmuchuje komorę spalania, wytwarza iskrę na elektrodzie palnika gazowego. W momencie osiągnięcia założonej temperatury wymiennika ciepła włącza wentylator i wymusza przepływ powietrza przez wymiennik, co powoduje wymianę ciepła i schładzanie opłonek wymiennika ciepła. Po osiągnięciu przez wymiennik określonej temperatury, zawór wyłącza dopływ gazu do palnika i palnik wyłącza się. Po schłodzeniu wymiennika kontroler wyłącza wentylator. Cała nagrzewnica wyłącza się po otrzymaniu informacji z termostatu o tym, że w pomieszczeniu osiągnięta została pożądana temperatura ustawiona wcześniej na termostacie.

Wentylator nadmuchowy dmuchawy gazowej.

Zadaniem wentylatora w nagrzewnicy gazowej jest nadmuch powietrza przez rury wymiennika ciepła w celu zwiększenia zjawiska konwekcji a przez to szybkie podniesienie temperatury w ogrzewanym pomieszczeniu. Wentylator uruchamia się w momencie, gdy po włączeniu nagrzewnicy temperatura wymiennika osiągnie odpowiednią temperaturę. Wyłącza się wtedy gdy wyłączy go termostat lub gdy spadnie temperatura wymiennika ciepła. Latem wentylator służy do wentylowania pomieszczenia w okresach wysokich temperatur.

Termostat jest obowiązkowym elementem wyposażenia nagrzewnicy gazowej powietrza GH i jest wliczony w jej cenę.

Termostat włącza i wyłącza nagrzewnicę gazową. Włącza nagrzewnicę gazową momencie jak nastąpi spadek temperatury poniżej nastawionej na termostacie.

termostat-pokojowy-programowalny-do-regulowania-temperatury--w-pomieszczeniu

Termostat do nagrzewnicy GH

Wyłącza nagrzewnicę gazową, gdy temperatura w pomieszczeniu osiągnie nastawioną na termostacie. Termostatem włącza się i wyłącza nagrzewnicę gazową. Termostat jest się na wyposażeniu nagrzewnicy nie posiada opcji sterowania temperaturą w określonych godzinach doby i dniach tygodnia. Za dodatkową dopłatą można dokupić termostat Auraton który: automatycznie włącza i wyłącza nagrzewnicę w określonych godzinach i dniach tygodnia.

Zobacz Nasze Bestsellery